Вибір автомобільних ваг

Існує кілька типів електронних автомобільних ваг, які відрізняються між собою за конструкцією, матеріалами, з яких виготовлена вантажопідйомна платформа, внутрішнім устроєм і способом установки. Але принцип їх роботи однаковий: між платформою ваг та їх підставою розміщені тензодатчики, які під дією ваги авто передають електричні сигнали на процесор, і той визначає вагу.

Для того, щоб вибрати автомобільні ваги, потрібно визначити найбільшу межу зважування, розмір платформи під вантажі і можливу інтенсивність зважування. Обов'язково зверніть увагу на максимально допустиме навантаження на вісь автомобіля. Для того, щоб вибрати місце установки ваг, потрібно враховувати тип грунту місцевості та зручність в'їзду-виїзду автомобілів.

Перед прийняттям рішення про купівлю пропонуємо ознайомитися з нашою статтею.

Найбільша межа зважування

Метрологічні характеристики ваг визначає ГОСТ 29329-92. Як правило, найбільша границя зважування (далі НГЗ) автомобільних ваг становить від 10 до 100 тонн. Для того, щоб зважити більшість автомобілів, ваги повинні мати НГЗ-60 або 80 т. Крім того, НГЗ визначає дискретність відліку і допустиму похибку ваг. Згідно з державним стандартом дискретність відліку d може становити не більше 1/3000 від НГЗ при використанні датчиків ваги класу C3. Тобто, для автоваг з НГЗ рівним 60 тонн це 20 кг, НГЗ рівним 80 тон - це 50 кг.

Розмір платформи

Розміри платформи ваг повинен залежати від того, яких габаритів авто ви збираєтеся зважувати. Ширина 3 метри дозволить зважувати всі автомобілі, окрім кар'єрних самоскидів. Довжина платформи повинна бути на 1-2 метри більше за найдовший автомобіль або автопоїзд, вагу якого ви збираєтеся визначати.

Спосіб установки

За способом встановлення ваги бувають поглиблені і естакадні.
Естакадні ваги зводять на висоті 30-40 см над дорогою, заїзд на них здійснюється по пандусах, поглиблені ж ваги монтують в дорожнє покриття. Пориви вітру можуть впливати на результати зважування, додаючи до похибки ще 30-40 кг. Для уникнення впливу вітру навколо ваг створюють навіси.

Конструктивне виконання

На даний час найбільшою популярністю користуються автоваги полегшеної конструкції та колійні ваги. Платформи таких ваг можуть бути виготовлені як з металу, так і з залізобетону. Вони більш зручні в установці, експлуатації і відрізняються особливою надійністю.

Спосіб зважування

Автомобільні ваги зважують машини повністю (враховується вага всього автомобіля) або ж поосно (визначається вага кожної осі окремо, а потім підсумовується). При зважуванні машини поосно виникає додаткова похибка через розподіл ваги між осями.

Електронні комплектуючі вироби (тензодатчики)

Тензодатчики - датчики тиску, які використовуються у ваговимірювальному обладнанні. Більшість тензодатчиків для автоваг виробляються в Німеччині (HBM, Flintec), Іспанії (Utilcell), Італії (Bilanciai, Dini Argeo), Швейцарії (Mettler Toledo), Південній Кореї (CAS), Туреччини (ESIT) і Китаї (ZEMIC, Keli). Тензодатчики російського і українського виробництва не відрізняються особливою якістю.

Вибір виробника автоваг

При виборі виробника автомобільних ваг варто враховувати:

- позитивні відгуки замовників,
- наявність власної виробничої бази,
- наявність власної вагоперевірювальної лабораторії,
- можливість ремонту ваговимірювального обладнання,
- географічне розташування виробництва.

Всім перерахованим вище критеріям відповідає компанія-виробник ваг "Безмен".

Замовити ваговимірювальне обладнання цього виробника ви можете на нашому сайті. Достатньо просто подзвонити за телефонами, вказаними в контактній інформації.